Loading

Արթուր Ջավադյան

Արթուր Ջավադյան

Արթուր Ջավադյան

Խորհրդի նախագահ

Ծնվել է 1964 թվականի ապրիլի 22-ին:




11.06.2008թ. առ այսօր ՀՀ կենտրոնական բանկ, նախագահ

31.05.2008թ. Սևծովյան առևտրի և զարգացման բանկի կառավարիչների խորհրդում Հայաստանյան կողմի կառավարիչ ԱՄՀ կառավարիչների խորհրդում ՀՀ կառավարչին փոխարինող անձ           


2003-2008թթ. ՀՀ կենտրոնական բանկ, ԿԲ նախագահի տեղակալ       


01.09.2003թ.-20.10.2003թ. ՀՀ կենտրոնական բանկ, ԿԲ նախագահի խորհրդական      


2001-2003թթ. ՀՀ կենտրոնական բանկ, Խորհրդի անդամ    


2000-2001թթ. ՀՀ կենտրոնական բանկ, ԿԲ նախագահի խորհրդական  


1999-2000թթ. «Հայինվեստբանկ» ՓԲԸ, Խորհրդի նախագահի ֆինանսների գծով խորհրդական     


1997-1999թթ. Կենտրոնական բանկ, Խորհրդի անդամ        


1991-1997թթ. «Հայինվեստբանկ» ՓԲԸ , վարչության նախագահ         


1989-1991թթ. «Երևան» բանկ, մասնագետ, բաժնի պետի պաշտոնակատար, բաժնի պետ, վարչության անդամ         


1987-1989թթ. «Գլխհայջրշին» տրեստ, երկրորդ կարգի ինժեներ         


20.08.1986թ.-23.12.1986թ. «Հայգյուղտնտմեքենայացում» ԳԱՄ, ինժեներ-կոնստրուկտոր

1986-1989թթ. «Հայգյուղմեքենայացում» ԳԱՄ, ասպիրանտ

1981-1986թթ. Հայկական գյուղատնտեսական ինստիտուտի մեքենայացման ֆակուլտետ, ինժեներ-մեխանիկ

          


Ա
մուսնացած է, ունի մեկ երեխա: